الکس اسمیت

1401/8/18
448 بازدید
6 دقیقه

درآمد برنامه نویسی در ایران چقدر است؟

درآمد برنامه نویسی در ایران چقدر است؟ این پرسش یکی از سوالات متداولی که بسیاری از اطرافیان ما – اعم از دوست و آشنا – از ما می‌پرسند. امروزه با پیشرفت فناوری و توسعه کسب و کارهای اینترنتی، برنامه نویسی به یکی از پرمخاطب‌ترین حوزه‌ها برای تحصیل و کار تبدیل شده است. اما واقعا چه میزان تقاضا برای کار در این حوزه وجود دارد و آیا به اندازه نیروی جویای کار، عنوان شغلی می‌باشد؟ آیا زیرساخت‌ها و شرایط اشتغال ایران به گونه‌ای است که بتوان به راحتی استخدام شد یا به قول برخی از اطرافیان، کار در حوزه برنامه نویسی اشباع شده است؟

در این مقاله قصد داریم تا میزان درآمد برنامه نویسی در ایران را بررسی ‌کنیم.  در ادامه درمورد عوامل تاثیرگذار در میزان درآمد برنامه نویس در ایران صحبت کرده و سپس میزان حقوق برنامه نویسی در ایران را در هر یک از این حوزه‌ها با هم مقایسه می‌کنیم.

آیا برنامه نویسی شغل پردرآمدی است؟

در حال حاضر رشته مهندسی کامپیوتر پرطرفدارترین رشته در میان سایر حوزه‌ی مهندسی در ایران به حساب می‌آید. برنامه نویسی به راحتی جایگاه محبوبیت را از برق و الکترونیک ربوده است و اولین شاخه‌ی مهندسی است که اغلب دانش آموزان به عنوان حوزه مورد علاقه خود انتخاب می‌کنند. از طرفی دانش آموختگان زیادی با دیپلم فنی وارد بازار کار می‌شوند و در نهایت همانطور که در مقاله آیا یادگیری برنامه نویسی نیاز به دانشگاه دارد گفتیم بسیاری از افراد به صورت خودآموز برنامه نویسی را یاد گرفته و به دنبال کسب درآمد از برنامه نویسی هستند. به همین دلیل بسیاری معتقدند که برنامه نویسی حوزه‌ای است که اشباع شده است و  توصیه می‌کنند که به سراغ آن نروید.

حقیقت این است که تقریبا اغلب کسب و کارهای امروزی برای شروع نیاز به نیروی کار مسلط بر برنامه نویسی دارند. هر فروشگاهی که یک سایت دارد و یا به صورت اپلیکیشن در درسترس است با زبانهای برنامه نویسی محصول خود را ارائه کردند، و حتی بسیاری که همچنان به شیوه سنتی کار می‌کنند از تحلیلگران داده و ماشین لرنینگ برای پیش بینی رفتار و نیازهای مشتریان کمک می‌گیرند. پس اگر پشتکار لازم را داشته باشید همواره برایتان کار پیدا می‌شود و در رقابت با سایر برنامه نویسان، هرچه مهارت بالاتری داشته باشید شانس استخدام و کسب درآمد و میزان حقوق برنامه نویسی بیشتر می‌شود.

پردرآمدترین زبان برنامه نویسی

اگر به دنبال آشنایی با بهترین زبان برنامه نویسی از لحاظ حقوق و درآمد یا به اصطلاح زبان برنامه نویسی پولساز هستید، بهتر است بدانید که کسب درآمد برنامه نویسی در ایران و سایر نقاط جهان الزاما ربطی به انتخاب زبان برنامه نویسی ندارد. شناخت نیازمندی‌های بازار و اینکه چگونه به بهترین نحو به این نیازمندی‌ها پاسخ دهید، باعث می‌شود تا درآمد خوبی داشته باشید. در همین راستا می‌توانید تقریبا با هر زبان برنامه نویسی به این هدف برسید وکسب و کارهای بزرگی ایجاد کنید و درآمد موردنظر خود را به دست بیاورید.

پس در اولین مرحله ایده‌ی شما، مدیریت زمان و مهارت شما در ارائه راهکار و مارکتینگ محصول، باعث می‌شود که برنامه نویسی برایتان پولساز خواهد بود. البته آشنایی کلی با پردرآمدترین زبان‌های برنامه نویسی موجود در بازار به خصوص برای افرادی که به تازگی می‌خواهند در این صنعت کار پیدا کنند، بسیار مفید است و می‌تواند به آن‌ها کمک کند تا آسان‌تر و سریع‌تر یک شغل را پیدا کنند. به همین دلیل در مقاله کدام زبان برنامه نویسی پولساز است به معرفی زبان‌های برنامه نویسی پر درآمد برنامه نویسی در ایران و سایر نقاط جهان در حال حاضر پرداختیم.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا با من در ارتباط باشید.